Context (8.x-4.0-beta2) - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Category
sv: Kategori

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Menu
sv: Meny

en: Theme
sv: Tema

en: Add block
sv: Lägg till block

en: Filter
sv: Filtrera

en: Add condition
sv: Lägg till villkor

en: Conditions
sv: Villkor

en: Condition
sv: Villkor

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Blocks
sv: Block

en: Delete block
sv: Radera block

en: Select theme
sv: Välj tema

en: Context
sv: Sammanhang

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Regions
sv: Regioner

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Section class
sv: Sektionsklass

en: Uses
sv: Använder

en: No blocks in this region
sv: Inga block i denna region

en: Reactions
sv: Reaktioner

en: Unique
sv: Unik

en: Weight for @block block
sv: Vikt för block @block

en: Region for @block block
sv: Region för blocket @block

en: Place block
sv: Placera block

en: Select the region where this block should be displayed.
sv: Välj regionen där detta block skall visas.

en: Filter by block name
sv: Filtrera på blocknamn

en: Enter a part of the block name to filter by.
sv: Ange en del av blocknamnet att filtrera på.

en: Page with blocks
sv: Sida med block

en: No blocks available.
sv: Inga block tillgängliga.

en: Are you sure you want to remove the %label block?
sv: Är du säker på att du vill radera blocket %label?
