COOKiES Consent Management (2.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (58 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Allowed
fr: Autorisé

en: Details
fr: Détails

en: Domain
fr: Domaine

en: Company
fr: Société

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: Callback URL
fr: URL de la procédure de rappel (callback)

en: Deny all
fr: Tout refuser

en: Both
fr: Les deux

en: Close
fr: Fermer

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Purpose
fr: Objectif

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Video
fr: Vidéo

en: Denied
fr: Refusé

en: Above
fr: Au-dessus

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Banner text
fr: Texte de la bannière

en: Translate
fr: Traduire

en: Below
fr: En-dessous

en: denied
fr: refusée

en: Properties
fr: Propriétés

en: Videos
fr: Vidéos

en: Tracking
fr: Suivi

en: allowed
fr: autorisé

en: Styling
fr: Mise en forme

en: Cookie settings
fr: Paramètres de cookie

en: URL hash
fr: Hash de l'URL

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Always active
fr: Toujours actif

en: Service Group
fr: Groupe du service

en: callback
fr: procédure de rappel (callback)

en: Element type
fr: Type d'élément

en: Accept all
fr: Tout accepter

en: Functional
fr: Fonctionnel

en: The path '%path' has to start with a slash.
fr: Le chemin '%path' doit commencer par un slash.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Privacy policy
fr: Politique de confidentialité

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
fr: Soit le chemin '%path' est invalide, soit vous n'y avez pas accès.

en: Video sharing services help to add rich media on the site and increase its visibility.
fr: Les services de partage de vidéo permettent d'enrichir le site de contenu multimédia et augmentent sa visibilité.
