COOKiES Consent Management (2.0.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Read more
hu: Tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: URL
hu: Webcím

en: ID
hu: Azonosító

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Allowed
hu: Engedélyezve

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Details
hu: Részletek

en: Domain
hu: Domén

en: Company
hu: Cég

en: Group name
hu: Csoportnév

en: Callback URL
hu: Visszahívási URL

en: Both
hu: Mindkettő

en: Close
hu: Bezár

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Purpose
hu: Cél

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Info
hu: Infó

en: Video
hu: Videó

en: Above
hu: Felette

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Banner text
hu: Banner szövege

en: Translate
hu: Fordítás

en: Below
hu: Alatta

en: denied
hu: visszautasítva

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Videos
hu: Videók

en: Cookie
hu: Süti

en: Styling
hu: Stílus

en: Cookie settings
hu: Süti beállítások

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Always active
hu: Mindig aktív

en: callback
hu: visszahívás

en: Element type
hu: Elem típus

en: Privacy Policy URL
hu: Adatvédelmi irányelvek webcíme

en: The path '%path' has to start with a slash.
hu: '%path' útvonalnak perjellel kell kezdődnie.

en: Privacy policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
hu: '%path' vagy érvénytelen vagy nincs hozzá megfelelő jogosultság.
