COOKiES Consent Management (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Allowed
id: Diperbolehkan

en: Performance
id: Performa

en: Details
id: Rincian

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Both
id: Keduanya

en: Position
id: Posisi

en: Close
id: Tutup

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Display name
id: Nama tampilan

en: Above
id: Di atas

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Services
id: Layanan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Properties
id: Properti

en: Dependencies
id: Dependensi

en: Element type
id: Tipe elemen

en: The path '%path' has to start with a slash.
id: Jalur '%path' harus dimulai dengan garis miring.

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
id: Entah jalur '%path' tidak valid atau Anda tidak memiliki akses ke jalur tersebut.
