COOKiES Consent Management (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Read more
uk: Читати далі

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Documentation
uk: Документація

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Details
uk: Подробиці

en: Domain
uk: Домен

en: Company
uk: Компанія

en: Group name
uk: Назва групи

en: Deny all
uk: Заборонити всі

en: Both
uk: Все

en: Position
uk: Позиція

en: Close
uk: Закрити

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Purpose
uk: Мета

en: Expiration
uk: Закінчення терміну

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Display name
uk: Назва

en: Info
uk: Інформація

en: Video
uk: Відео

en: Denied
uk: Заборонене

en: Above
uk: Зверху

en: Language code
uk: Код мови

en: Services
uk: Служби

en: Service
uk: Служба

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Translate
uk: Перекласти

en: Below
uk: Нижче

en: denied
uk: відмовлене

en: Properties
uk: Властивості

en: Videos
uk: Відео

en: Tracking
uk: Стеження

en: Cookie
uk: Куки

en: allowed
uk: допускається

en: Styling
uk: Стиль відображення

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Always active
uk: Завжди активний

en: Element type
uk: Тип елементу

en: The path '%path' has to start with a slash.
uk: Шлях '%path' має починатися з похилої риски.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
uk: Або шлях "%path" є недійсним, або ви не маєте доступу до нього.
