COOKiES Consent Management (2.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Allowed
tr: İzin verildi

en: Performance
tr: Performans

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Company
tr: Şirket

en: Both
tr: İkisi de

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Expiration
tr: Son Kullanma Tarihi

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Info
tr: Bilgi

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Above
tr: Üstte

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Translate
tr: Çevir

en: Properties
tr: Özellikler

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: The path '%path' has to start with a slash.
tr: '%path' yolunun eğik çizgiyle başlaması zorunludur.

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
tr: '%path' yolu geçersiz ya da bu yola erişiminiz yok.
