Cornerstone (1.1.0) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: n/a
pl: n.d.

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Up
pl: W górę

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Banner
pl: Baner

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: New
pl: Nowy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Page Top
pl: Góra strony

en: Page Bottom
pl: Dól strony

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: By @author @time ago
pl: Przez @author @time temu

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
