Cornerstone (2.0.0) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Updated
it: Aggiornato

en: n/a
it: n/d

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Up
it: Su

en: Navigation
it: Navigazione

en: Hidden
it: Nascosto

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: New
it: Nuovo

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: By @author @time ago
it: Da @author @time fa

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
