Corporate-Blue (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: On
de: An

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Country
de: Land

en: Image
de: Bild

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Footer
de: Fußzeile

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Desc
de: Absteigend

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Short Description
de: Kurzbeschreibung

en: Apply
de: Anwenden

en: Welcome Message
de: Willkommensnachricht

en: Offset
de: Versatz

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Team members
de: Teammitglieder

en: Search form
de: Suchformular

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Follow us on
de: Folgen Sie uns auf

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Secondary Menu
de: Sekundärmenü

en: Contact Us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Twitter Link
de: Twitter-Link

en: Facebook Link
de: Facebook-Link

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: Toggle navigation
de: Navigation aktivieren/deaktivieren

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Email ID
de: E-Mail-ID

en: Social Media Link
de: Social-Media-Link

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Links related to the active user account
de: Links im Bezug auf das aktive Benutzerkonto

en: Site information links
de: Links zu Website-Informationen

en: Site section links
de: Das Hauptmenü mit mindestens allen Einstiegsseiten

en: Google plus Link
de: Google-Plus-Link

en: Linkedin Link
de: Linkedin-Link

en: Pinterest Link
de: Pinterest-Link

en: THEMETITLE settings
de: THEMETITLE-Einstellungen

en: Show/Hide social media links
de: Social-Media-Links anzeigen/ausblenden

en: RSS Link
de: RSS-Link

en: Pinterest url
de: Pinterest-URL

en: Twitter url
de: Twitter-URL
