Countdown (2.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Preview
ar: معاينة

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Core
ar: النواة

en: Format
ar: التنسيق

en: Path
ar: المسار

en: Display
ar: العرض

en: Event
ar: الحدث

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: تخطيط

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Error
ar: خطأ

en: Separator
ar: فاصل

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Active
ar: نشط

en: Custom
ar: مخصّص

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Advanced
ar: متقدم

en: Medium
ar: متوسط

en: Method
ar: الطريقة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Appearance
ar: المظهر

en: External
ar: خارجي

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Square
ar: ميدان

en: Arabic
ar: عربية

en: English
ar: إنجليزية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: Spanish
ar: أسبانية

en: Features
ar: الخصائص

en: Negate
ar: نفي

en: Seconds
ar: ثوان

en: Installed
ar: مثبت

en: Font Family
ar: عائلة الخطوط

en: Reverse
ar: عكس

en: Themes
ar: الحلل

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: More information
ar: المزيد من المعلومات

en: Danish
ar: دنماركية

en: Dutch
ar: هولندية

en: Finnish
ar: فنلندية

en: German
ar: ألمانية

en: Russian
ar: روسية

en: Swedish
ar: سويدية

en: About
ar: حول

en: event
ar: فعالية

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Experimental
ar: تجريبي

en: Latvian
ar: لاتفية

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Restricted to certain pages
ar: خاضع لبعض الصفحات
