Countdown (2.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (110 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Download
nl: Downloaden

en: Version
nl: Versie

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Display Style
nl: Weergavestijl

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Core
nl: Kern

en: Format
nl: Opmaak

en: Path
nl: Pad

en: Display
nl: Weergeven

en: Event
nl: Evenement

en: Theme
nl: Thema

en: Layout
nl: Lay-out

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Error
nl: Fout

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Active
nl: Actief

en: View type
nl: View-type

en: Custom
nl: Aangepast

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Method
nl: Methode

en: Timezone handling
nl: Instellingen voor de verwerking van tijdzones

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: External
nl: Extern

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Square
nl: Vierkant

en: View Type
nl: Soort view

en: Weeks
nl: Weken

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Chinese
nl: Chinees

en: Site timezone
nl: Tijdzone website

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: Days
nl: Dagen

en: Months
nl: Maanden

en: Hours
nl: Uren

en: Seconds
nl: Seconden

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Font Family
nl: Font familie

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Performance Settings
nl: Prestatieinstellingen

en: Themes
nl: Thema's

en: Minutes
nl: Minuten

en: Fill Color
nl: Vulkleur

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: More information
nl: Meer informatie

en: Event Name
nl: Naam van de gebeurtenis

en: Target date/time
nl: Streef datum/tijd

en: Cache lifetime
nl: Cache-levensduur

en: Animation
nl: Animatie

en: Years
nl: Jaren

en: Local
nl: Lokaal

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: German
nl: Duits

en: Norwegian
nl: Noors

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Russian
nl: Russisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: About
nl: Over

en: event
nl: evenement

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Light
nl: Licht

en: Uses
nl: Gebruikt

en: User timezone
nl: Tijdzone van de gebruiker.

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Outdated
nl: Gedateerd

en: Circle
nl: Cirkel

en: Latvian
nl: Lets

en: Configured
nl: Geconfigureerd

en: Show preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Event URL
nl: Gebeurtenis URL

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Restricted to certain pages
nl: Beperkt tot bepaalde pagina's

en: Transitions
nl: Overgangen

en: Rounded Corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Completion message
nl: Afrondingsbericht

en: Dark
nl: Donker

en: RTL support
nl: RTL-support

en: Event name
nl: Evenementnaam

en: Format: @format
nl: Opmaak: @format

en: Extra Small
nl: Extra klein

en: Library settings
nl: Bibliotheekinstellingen

en: Hide sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel verbergen

en: Show sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel tonen

en: Close sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel sluiten
