Countdown (2.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (129 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Download
uk: Завантаження

en: Version
uk: Версія

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Display Style
uk: Стиль відображення

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Core
uk: Ядро

en: Format
uk: Формат

en: Path
uk: Шлях

en: Display
uk: Показ

en: Event
uk: Подія

en: Theme
uk: Тема

en: Layout
uk: Макет

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Error
uk: Помилка

en: Separator
uk: Розділювач

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Forward
uk: Переслати

en: Active
uk: Активно

en: View type
uk: Тип Виду

en: Extensions
uk: Додатки

en: Custom
uk: Власний

en: Visibility
uk: Видимість

en: Advanced
uk: Розширені

en: Medium
uk: Середній

en: Volume
uk: Об'єм

en: Debug Mode
uk: Режим зневадження

en: Method
uk: Спосіб

en: Timezone handling
uk: Обробка часового пояса

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Autostart
uk: Автозапуск

en: Appearance
uk: Вигляд

en: External
uk: Зовнішнє

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Square
uk: Квадрат

en: View Type
uk: Тип виду

en: Weeks
uk: Тижні

en: Labels
uk: Мітки

en: Arabic
uk: Арабська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Chinese
uk: Китайська

en: ms
uk: мс

en: Features
uk: Властивості

en: Site timezone
uk: Часовий пояс сайту

en: Negate
uk: Інверсія

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Seconds
uk: Секунди

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Installed
uk: Встановлено

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Reverse
uk: Обернено

en: No preview available
uk: Перегляд недоступний

en: Performance Settings
uk: Параметри швидкодії

en: Themes
uk: Теми

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Service unavailable
uk: Служба недоступна

en: Fill Color
uk: Колір заповнення

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: More information
uk: Додаткові відомості

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Cache lifetime
uk: Час життя кешу

en: Animation
uk: Анімація

en: Developer Tools
uk: Інструменти розробника

en: Years
uk: Роки

en: Local
uk: Локаль

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Finnish
uk: Фінська

en: German
uk: Німецька

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Swedish
uk: Шведська

en: About
uk: Про модуль

en: Zoom
uk: Збільшення

en: event
uk: подія

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Light
uk: Світла

en: Uses
uk: Використання

en: User timezone
uk: Часовий пояс користувача

en: Experimental
uk: Експериментальний

en: Outdated
uk: Застарілий

en: Circle
uk: Коло

en: Latvian
uk: Латиська

en: Variant
uk: Варіант

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Show preview
uk: Показати перегляд

en: Library
uk: Бібліотека

en: Auto Start
uk: Автостарт

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: Transitions
uk: Переходи

en: Completion message
uk: Повідомлення про завершення

en: Dark
uk: Темний

en: Event Details
uk: Подробиці події

en: RTL support
uk: Підтримка RTL

en: Extra Large
uk: Дуже високий

en: Monospace
uk: Моноширинний

en: Auto-detect
uk: Автовизначення

en: Event name
uk: Назва події

en: Loading method
uk: Спосіб завантаження

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Transition Type
uk: Тип переходу

en: Serif
uk: З засічками

en: Crossfade
uk: Перетікання

en: Show Seconds
uk: Показати секунди

en: Extra Small
uk: Надмале

en: Library settings
uk: Налаштування бібліотеки
