Countdown (8.x-1.8) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Year
ar: السنة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Month
ar: بالشهر

en: Day
ar: باليوم

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: minutes
ar: دقائق

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Seconds
ar: ثوان
