Country, State and City Fields (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Currency
de: Währung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: State
de: Status

en: City
de: Stadt

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Country settings
de: Länderspezifisch

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: Add entity content
de: Entitätsinhalt hinzufügen

en: View entity content
de: Entitätsinhalt anzeigen

en: Edit entity content
de: Entitätsinhalt bearbeiten

en: Exporting
de: Exportieren

en: Add City
de: Stadt hinzfügen

en: City ID
de: Stadt-ID
