Courier (2.1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Module
fa: ماژول

en: Owner
fa: مالک

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Identity
fa: شناسایی

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Account blocked
fa: حساب مسدود شده

en: Send message
fa: ارسال پیغام

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Settings saved.
fa: تنظيمات ذخيره شد

en: Maintenance
fa: تعمیر و نگهداری

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Welcome (new user created by administrator)
fa: خوش آمدید (کاربر جدید، ایجاد شده توسط مدیریت)

en: Welcome (awaiting approval)
fa: خوش آمدید (منتظر موافقت)

en: Welcome (no approval required)
fa: خوش آمدید (موافقت لازم نیست)

en: Account cancellation confirmation
fa: تایید لغو حساب

en: Account canceled
fa: حساب لغو شد

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها

en: Broken/Missing
fa: شکسته/مفقود
