Courier (8.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Unassigned
nl: Niet toegekend

en: Email
nl: E-mail

en: Options
nl: Opties

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Channel
nl: Kanaal

en: Identity
nl: Identiteit

en: Messages
nl: Berichten

en: Notify user when account is activated
nl: Gebruiker inlichten als account geactiveerd is

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Channels
nl: Kanalen

en: Account blocked
nl: Account geblokkeerd

en: Send message
nl: Bericht versturen

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Welcome (new user created by administrator)
nl: Welkom (nieuwe gebruiker aangemaakt door beheerder)

en: Welcome (awaiting approval)
nl: Welkom (in afwachting van goedkeuring)

en: Welcome (no approval required)
nl: Welkom (geen goedkeuring vereist)

en: Account cancellation confirmation
nl: Bevestiging om account op te heffen

en: Account canceled
nl: Account geannuleerd

en: With selection
nl: Met selectie

en: Notify user when password reset
nl: Gebruiker informeren wanneer wachtwoord is gereset

en: Broken/Missing
nl: Defect/Ontbreekt

en: Channel entity type
nl: Type kanaalentiteit

en:  - Select -
nl:  - Selecteren -
