Courier (8.x-1.0-alpha7) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Module
tr: Modül

en: Owner
tr: Sahibi

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Channel
tr: Kanal

en: Identity
tr: Kimlik

en: Messages
tr: İletiler

en: Tokens
tr: tokens

en: Notify user when account is activated
tr: Hesap aktif olduğunda kullanıcıya bildir

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Account blocked
tr: Hesap engellendi

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: label
tr: etiket

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Welcome (new user created by administrator)
tr: Hoşgeldiniz (yönetici tarafından oluşturulan yeni kullanıcı)

en: Welcome (awaiting approval)
tr: Hoş geldiniz (onay bekleyen)

en: Welcome (no approval required)
tr: Hoş geldiniz (onay gerektirmeyen)

en: Account cancellation confirmation
tr: Hesap iptal onayı

en: Account canceled
tr: Hesap iptal edildi

en: Create messages
tr: İletiler oluştur

en: Broken/Missing
tr: Bozuk/Eksik
