Course (3.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (86 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Private
fa: خصوصی

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: optional
fa: اختیاری

en: required
fa: ضروری

en: Enabled
fa: فعال

en: Download
fa: دانلود

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Book
fa: کتاب

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Open
fa: باز

en: Time
fa: زمان

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: Section
fa: بخش

en: Manage
fa: مدیریت

en: Visible
fa: نمایان

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: login
fa: لاگین

en: Desc
fa: نزولی

en: End
fa: پایان

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Order
fa: سفارش

en: Duration
fa: مدت

en: Expiration date
fa: تاریخ انقضا

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Hidden
fa: پنهان

en: Source
fa: منبع

en: Limit
fa: محدوده

en: Revert
fa: بازگشت

en: Info
fa: اطلاعات

en: Results
fa: نتایج

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: User name
fa: نام کاربری

en: Complete
fa: کامل

en: Analysis
fa: تحلیل

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Apply
fa: تایید

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Data
fa: داده

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Not enabled
fa: غیرفعال

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: Quiz
fa: آزمون

en: Poll
fa: نظرخواهی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Structure
fa: ساختار

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
