Course (3.0.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Administer
ur: انتظام

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Private
ur: نجی

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Description
ur: وضاحت

en: optional
ur: اختیاری

en: required
ur: ضروری

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
