Course (3.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (93 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Required
ro: Necesar

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Time
ro: Ora

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afişează

en: Manage
ro: Administrați

en: Visible
ro: Vizibil

en: Statistics
ro: Statistici

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: End
ro: Sfârşit

en: Configuration
ro: Configurație

en: Appearance
ro: Aspect

en: Order
ro: Comandă

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Source
ro: Sursă

en: Limit
ro: Limită

en: Revert
ro: Revenire

en: Open in new window
ro: Deschide în fereastră nouă

en: Info
ro: Informație

en: Results
ro: Rezultate

en: Completed
ro: Finalizată

en: Failed
ro: Eșuat

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Complete
ro: Finalizat

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Analysis
ro: Analiză

en: Apply
ro: Aplică

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Restore
ro: Restaurează

en: Offset
ro: Decalaj

en: Data
ro: Dată

en: Started
ro: Început

en: Not enabled
ro: Nu este activat

en: Generate
ro: Generează

en: In progress
ro: În desfășurare

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: Courses
ro: Cursuri

en: Poll
ro: Sondaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Structure
ro: Structură

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Certificate
ro: Diploma

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Date started
ro: Data începerii

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Default revision
ro: Revizuire implicită
