Cronpub (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Action
id: Tindakan

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Upcoming events
id: Acara yang akan datang

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Su
id: Mg

en: Mo
id: Sn

en: Tu
id: Sl

en: We
id: Rb

en: Th
id: Km

en: Fr
id: Jm

en: Sa
id: Sb

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
id: Berapa kali unit interval yang seharusnya di tampilkan pada output yang sudah di format.

en: All events
id: Semua acara
