Cronpub (8.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Actions
ru: Действия

en: Action
ru: Действие

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Published
ru: Опубликовано

en: Authored by
ru: Автор

en: Upcoming events
ru: Предстоящие события

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Su
ru: вс

en: Mo
ru: пн

en: Tu
ru: вт

en: We
ru: ср

en: Th
ru: чт

en: Fr
ru: пт

en: Sa
ru: сб

en: Plugin
ru: Плагин

en: Changed
ru: Изменение

en: Interval
ru: Интервал

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: unpublish
ru: отменить публикацию

en: publish
ru: опубликовать

en: Yearly
ru: Ежегодно

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: About
ru: Информация

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Rule
ru: Правило

en: Entity id
ru: ID сущности

en: Date value
ru: Значение даты

en: Computed date
ru: Вычисляемая дата

en: The computed DateTime object.
ru: Расчитанный объект времени DateTime.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
ru: Количество элементов интервала для отображения.
