Crop API (8.x-2.2) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Language code
nl: Taalcode

en: About
nl: Over

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Image field
nl: Afbeeldingsveld

en: Hard limit
nl: Harde limiet

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Manual crop
nl: Handmatig bijsnijden

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: Soft limit
nl: Zachte limiet

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
nl[0]: %type wordt gebruikt door 1 stuks inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.
nl[1]: %type wordt gebruikt door @count stukken inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.

en: Revision timestamp
nl: Revisietijdstip

en: The node language code.
nl: De node-taalcode.

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
nl: Het log-item waar de wijzigingen in deze revisie worden uitgelegd.

en: Revision Log
nl: Revisielog

en: Crop configuration
nl: Instellingen voor bijsnijden

en: There are no file or image fields on this bundle at the moment. In order to configure crop add at least one such field and come back.
nl: Er zijn momenteel geen bestands- of afbeeldingsvelden in deze bundel. Om bijsnijden te configureren, moet u ten minste één van deze velden toevoegen en daarna terugkeren.

en: Select field that stores image which needs to be cropped.
nl: Selecteer het veld waarin de afbeelding die moet worden bijgesneden wordt opgeslagen.

en: X coordinate
nl: X-coördinaat

en: Y coordinate
nl: Y-coördinaat

en: Soft limit width
nl: Zachte breedtelimiet

en: Soft limit height
nl: Zachte hoogtelimiet

en: @first, @second and @count more
nl: @first, @second en @count meer

en: Limit for width.
nl: Limiet voor breedte.

en: Limit for height.
nl: Limiet voor hoogte.

en: Limit for width
nl: Limiet voor breedte

en: - Skip field -
nl: - Veld overslaan -

en: <a href=":focal_point">Focal point</a>
nl: <a href=":focal_point">Focuspunt</a>
