Crop API (8.x-2.5) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: About
ar: حول

en: Crop
ar: الاقتصاص

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: The user ID of the author of the current revision.
ar: معرّف المستخدم (UID) لكاتب المراجعة الحالية.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ar: إدخال السجل المفسّر للتغييرات في هذه المراجعة.
