Crossword (8.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Image
id: Gambar

en: Display
id: Tampilan

en: Original image
id: Gambar asli

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Details
id: Rincian

en: Show
id: Tampilkan

en: Link to content
id: Tautan ke konten

en: Clear
id: Bersihkan

en: Undo
id: Batalkan

en: Buttons
id: Tombol

en: Reference
id: Referensi

en: File settings
id: Pengaturan berkas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Redo
id: Kembalikan

en: Errors
id: Kesalahan

en: Files displayed by default
id: Berkas ditampilkan secara bawaan

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Generic file
id: Berkas generik

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Checked
id: Terpilih
