Crossword (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Original image
it: Immagine originale

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Details
it: Dettagli

en: Show
it: Mostra

en: Link to content
it: Link al contenuto

en: Clear
it: Cancella

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Reference
it: Riferimento

en: File settings
it: Impostazioni file

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Redo
it: Rifai ultima operazione annullata

en: Errors
it: Errori

en: Files displayed by default
it: I file vengono mostrati come impostazione predefinita.

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Generic file
it: File generico

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Checked
it: Selezionato

en: Enable Description field
it: Attiva descrizione campo
