Crossword (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: File
fa: فایل

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Details
fa: جزئیات

en: Show
fa: نمایش

en: Link to content
fa: پیوند به محتوا

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Reference
fa: ارجاع

en: File settings
fa: تنظیمات پرونده

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Redo
fa: از نو

en: Files displayed by default
fa: فایل‌ها به صورت پیش‌فرض نمایش داده شوند

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Generic file
fa: فایل عمومی

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style
