Crypto Distribution (6.0.2) - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Help
da: Hjælp

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Text Color
da: Tekstfarve

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Width
da: Bredde

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: User login
da: Log ind

en: Button
da: Knap

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Token
da: Symbol

en: Source
da: Kilde

en: Currency Symbol
da: Valutasymbol

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: News
da: Nyheder

en: Tabs
da: Faner

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: color
da: farve

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Asc
da: Stigende

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: REST export
da: REST eksport

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML
