Crypto Distribution (6.0.3) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Font Size
ro: Mărime font

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Width
ro: Lățime

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Price
ro: Preţ

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Button
ro: Buton

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: Source
ro: Sursă

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Symbol
ro: Simbol

en: color
ro: culoare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: REST export
ro: Export REST

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
