Crypto Distribution (8.x-3.3) - en to fa translation catalogue (58 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: All
fa: همه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Width
fa: عرض

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Price
fa: قیمت

en: Desc
fa: نزولی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Button
fa: دکمه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: Source
fa: منبع

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Apply
fa: تایید

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Administrator
fa: مدیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: color
fa: رنگ

en: Chart
fa: نمودار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
