Chaos Tool Suite (ctools) (8.x-3.0-alpha22) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disable
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Region
ja: リージョン

en: Options
ja: オプション

en: Data type
ja: データ型

en: Data Type
ja: データ タイプ

en: Order
ja: オーダー

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Information
ja: 情報

en: Blocks
ja: ブロック

en: Hide
ja: 非表示

en: Pager
ja: ページャー

en: Add required context
ja: 必要なコンテキストを追加

en: Finish
ja: 終了

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Sort descending
ja: 降順で並び替え

en: Sort ascending
ja: 昇順で並び替え

en: Allow settings
ja: 設定を許可

en: Pager type
ja: ページャーのタイプ

en: Display all items
ja: すべての件数を表示

en: Display a specified number of items
ja: 表示件数を指定

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ja: 例えば、ここを 3 に設定すると、最初の 3 アイテムが表示されません。

en: Context assignments
ja: コンテクストの割り当て

en: @bundle_type is @bundles or @last
ja: @bundle_type が @bundles または @last
