Chaos Tool Suite (ctools) (8.x-3.10) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Disable
ar: تعطيل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Order
ar: الترتيب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Revision
ar: مراجعة

en: Relationship
ar: العلاقة

en: Information
ar: معلومات

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Above
ar: أعلاه

en: Hide
ar: إخفاء

en: Context
ar: السياق

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Finish
ar: إنهاء

en: About
ar: حول

en: Sort descending
ar: التصنيف التنازلي

en: Allow settings
ar: السماح بالاعدادات

en: Field formatter
ar: منسق الحقل

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Context assignments
ar: تعيينات السياق

en: Plugin Id
ar: معرف البرنامج الملحق

en: Configure Required Context
ar: الضبط يحتاج الى سياق
