Cucumber Core (10.0.1) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Table
fa: جدول

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Grid
fa: شبکه

en: Offset
fa: جابجایی

en: My content
fa: محتوای من

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: No media available.
fa: رسانه‌ای در دسترس نیست

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه
