Currency (8.x-3.2) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Currency
fr: Devise

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Configure
fr: Configurer

en: Loaded
fr: Chargé

en: Not loaded
fr: Pas chargé

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Locale
fr: Paramètre régional

en: Amount
fr: Montant

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Basic
fr: Basique

en: Sign
fr: Signer

en: Pattern
fr: Motif

en: Decimal separator
fr: Séparateur décimal

en: Usage
fr: Utilisation

en: Country code
fr: Code pays

en: Currency exchange
fr: Changement de devises

en: Currency code
fr: Code de la devise

en: Currencies
fr: Devises

en: Currency Sign
fr: Symbole de la devise

en: Exchange rate
fr: Taux de change

en: Formatting
fr: Formats

en: Locales
fr: Langues

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Master
fr: Principal

en: Group separator
fr: Séparateur de groupes

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin
