Currency (8.x-3.2) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Save
nl: Opslaan

en: Configure
nl: Instellen

en: Loaded
nl: Beschikbaar

en: Not loaded
nl: Niet beschikbaar

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Amount
nl: Bedrag

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Basic
nl: Basis

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Pattern
nl: Patroon

en: Usage
nl: Gebruik

en: Country code
nl: Landcode

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Currencies
nl: Valuta's

en: Currency Sign
nl: Valutateken

en: Exchange rate
nl: Wisselkoers

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Locales
nl: Lokalisaties

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Group separator
nl: Groepverdeler

en: Plugin ID
nl: Plugin-ID
