Currency (8.x-3.4) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Locale
hi: लोकेल

en: Basic
hi: सामान्य

en: Pattern
hi: नमूना

en: Plugin
hi: प्लगइन
