Custom Elements (3.3.0) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: حقل

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: URL
ar: العنوان URL

en: Refresh
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Custom
ar: مخصّص

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Advanced
ar: متقدم

en: Other
ar: آخر

en: Key
ar: المفتاح

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: Raw
ar: سطر

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Custom date format
ar: صيغة التاريخ المخصصة

en: No defined styles
ar: لا توجد أشكال معرفة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Custom display settings
ar: إعدادات العرض المخصصة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: @name format: @date
ar: @name نمط: @date

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف

en: View or form mode machine name
ar: عرض أو وضع النموذج للاسم الآلي

en: - Default site/user time zone -
ar: المنطقة الزمنية لموقع أو مستخدم افتراضي

en: Date format: @date_format
ar: تنسيق التاريخ: @date_format
