Custom Elements (3.1.0) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Custom
ja: カスタム

en: Time zone
ja: タイムゾーン

en: Other
ja: その他

en: Key
ja: キー

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Plugin settings
ja: プラグイン設定

en: Raw
ja: 未加工

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Bundle
ja: バンドル

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: No defined styles
ja: 定義されたスタイルなし

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Custom display settings
ja: カスタムの表示設定

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Relative URL
ja: 相対URL

en: Absolute URL
ja: 絶対URL

en: Manage layout
ja: レイアウト管理

en: Manage view modes
ja: ビューモードの管理

en: Third party settings
ja: サードパーティ設定

en: @name format: @date
ja: @name フォーマット: @date

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: View or form mode machine name
ja: ビューまたはフォームモードのシステム内部名称

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: - Default site/user time zone -
ja: - デフォルトサイト・ユーザータイムゾーン -

en: Date format: @date_format
ja: 日付フォーマット: @date_format

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
ja: 次の @display_context モードにカスタムの表示設定を使用

en: Use Layout Builder
ja: レイアウトビルダーを使用
