Custom Field (3.0.0-rc7) - en to ca translation catalogue (243 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Suffix
ca: Sufix

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Remove
ca: Elimina

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Number
ca: Número

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Required
ca: Necessari

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Default
ca: Per defecte

en: Small
ca: Petit

en: Display
ca: Visualització

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: Date format
ca: Format de la data

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Off
ca: Inactiu

en: Inline
ca: En línia

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Filter
ca: Filtra

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: Contains
ca: Conté

en: Maximum
ca: Màxim

en: Scale
ca: Escalar

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Details
ca: Detalls

en: Table
ca: Taula

en: Timezone handling
ca: Tractament de la zona horària

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Ignore
ca: Ignora

en: String
ca: Cadena

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Handler
ca: Controlador

en: Integer
ca: Enter

en: Template
ca: Plantilla

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Hidden
ca: Ocult

en: Key
ca: Clau

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Lists
ca: Llistes

en: Minimum height
ca: Alçada mínima

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: Site default
ca: Predeterminat del lloc

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Map
ca: Mapa

en: characters
ca: caràcters

en: Reference
ca: Referència

en: Unformatted
ca: Sense format

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Select
ca: Seleccioneu

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: Above
ca: A sobre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.
ca: Instruccions per a presentar a l'usuari a la part inferior d'aquest camp en el formulari d'edició.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Space
ca: Espai

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Sort
ca: Ordenació

en: Columns
ca: Columnes

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Default format
ca: Format predeterminat

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Column
ca: Columna

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Number of results
ca: Nombre de resultats

en: Time ago
ca: Fa...

en: Sort direction
ca: Direcció de l'ordenació

en: Radios
ca: Botons d'opció

en: pixels
ca: píxels

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Format settings
ca: Paràmetres de format

en: Maximum height
ca: Alçada màxima

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Comma
ca: Coma

en: @label title
ca: Títol de @label

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: External links only
ca: Només enllaços externs

en: Date and time
ca: Data i hora

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: Unsigned
ca: Sense signe

en: Item GUID
ca: GUID de l'element

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: This field stores a number in the database as an integer.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades com un enter.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ca: El valor mínim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap mínim.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ca: El valor màxim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a prefix del valor, com per exemple '$' o '&euro; '. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ca: Aquest camp emmagatzema l'ID d'un camp com un valor enter.

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Generic file
ca: Fitxer genèric

en: Minimum image resolution
ca: Resolució mínima de la imatge

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: Preview image style
ca: Estil de la previsualització de la imatge

en: no preview
ca: sense previsualització

en: The preview image will be shown while editing the content.
ca: La previsualització de la imatge es mostra mentre s'edita el contingut.

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Wrapper
ca: Contenidor

en: Add media
ca: Afegeix mèdia

en: %name: the value may be no less than %min.
ca: %name: el valor no ha de ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ca: %name: el valor no ha de ser més gran que %max.

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a sufix del valor, com per exemple 'm' o 'kb/s'. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Nothing
ca: Res

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: URL to image
ca: URL a la imatge

en: HTML list
ca: Llista HTML

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: Entity reference
ca: Referència d'entitat

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: <em>Alt</em> field required
ca: Cal un camp <em>alt</em>

en: <em>Title</em> field required
ca: El camp <em>Títol</em> és obligatori

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Remove media
ca: Elimina mèdia

en: Date/time format
ca: Format de data/hora

en: View used to select the entities
ca: Veure utilitzat per seleccionar les entitats

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Show URL as plain text
ca: Mostra l'URL com a text pla

en: Add rel="nofollow" to links
ca: Afegeix rel="nofollow" als enllaços

en: Thin space
ca: Lleuger espai

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per al valor VERTADER

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per al valor FALS

en: Choose the type of date to create.
ca: Escolliu el tipus de data a crear.

en: Date only
ca: Només data

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ca: Escolliu un format per a mostrar la data. Estigueu segurs d'establir un format correcte per al camp, p. ex. ometeu l'hora per a un camp que només té una data.

en: Month/Day/Year
ca: Mes/Dia/Any

en: Day/Month/Year
ca: Dia/Mes/Any

en: Year/Month/Day
ca: Any/Mes/Dia

en: 24 hour time
ca: Format horari 24 hores

en: 12 hour time
ca: Format horari 12 hores

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a recollir els suggeriments d'autocompletat. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot provocar problemes de rendiment en llocs amb milers d'entitats.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ca: Text alternatiu de la imatge, per l'atribut 'alt' de la imatge.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
ca: Text del títol de la imatge, per l'atribut 'title' de la imatge.

en: The width of the image in pixels.
ca: L'amplada de la imatge en píxels.

en: The height of the image in pixels.
ca: L'alçada de la imatge en píxels.

en: Create referenced entities if they don't already exist
ca: Crea les entitats referenciades si encara no existeixen

en: Telephone number
ca: Número de telèfon

en: This field stores a telephone number in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un número de telèfon a la base de dades.

en: Telephone link
ca: Enllaç del telèfon

en: Number (decimal)
ca: Nombre (decimal)

en: Number (float)
ca: Nombre (coma flotant)

en: Number (integer)
ca: Nombre (enter)

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: Allowed link type
ca: Tipus d'enllaços permesos

en: Internal links only
ca: Només enllaços interns

en: Both internal and external links
ca: Enllaços interns i externs

en: Enable Title field
ca: Habilita el camp Títol

en: Title field required
ca: Camp títol és obligatori

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
ca: %name: l'adreça de correu electrònic no pot ser més llarga de @max caràcters.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciat des de @field_name

en: Display prefix and suffix
ca: Mostra el prefix i el sufix

en: Text (plain)
ca: Text (pla)

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ca: La mida d'imatge mínima permesa expressada com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-ho en blanc per deixar-ho sense restriccions. Si es carrega una imatge més petita, es rebutjarà.

en: @label ID
ca: ID de @label

en: Making this field required is recommended.
ca: Es recomana fer aquest camp obligatori.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut del títol s'utilitza com a descripció d'eina quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana habilitar aquest camp ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge

en: Field settings (@on_label / @off_label)
ca: Paràmetres del camp (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
ca: Aquest valor hauria de ser una URL externa com %url.

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name definit amb @label.

en: Future format
ca: Format del futur

en: Past format
ca: Format del passat

en: Time zone override
ca: Sobreescriu el fus horari

en: The time zone selected here will always be used
ca: El fus horari seleccionat aquí serà utilitzat sempre

[ctx: decimal places]
en: Scale
ca: Escala

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: La mida màxima permesa de la imatge s'expressa com a AMPLADA × ALÇADA (per exemple, 640 × 480). Deixeu-los en blanc per deixar-ho sense cap restricció. Si es carrega una imatge més gran, es redimensionarà per reflectir l'amplada i l'alçada donades. Si canvieu la mida de les imatges a la càrrega, es produirà una pèrdua de <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">dades EXIF</a> a la imatge.

en: Store new items in
ca: Emmagatzema els nous elements a

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ca: Breu descripció de la imatge utilitzada pels lectors de pantalla i que es mostra quan la imatge no està carregada. Això és important per a l'accessibilitat.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
ca: Breu descripció de la imatge utilitzada pels lectors de pantalla i que es mostra quan la imatge no està carregada. Es recomana l'habilitació d'aquest camp.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
ca: El nombre de suggeriments que es llistaran. Utilitzeu <em>0</em> per a eliminar el límit.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ca: Comenceu a escriure el títol d'una peça de contingut per a seleccionar-la. Podeu també introduir un camí intern com %add-node o una URL externa com %url. Introduïu %front per a enllaçar a la portada. Introduïu %nolink per a mostrar només el text de l'enllaç. Introduïu %button per a mostrar només un text accessible via teclat.
