Custom Field (3.1.13) - en to eo translation catalogue (89 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: title
eo: Titolo

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Remove
eo: Forigu

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: On
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: File
eo: Dosiero

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: None
eo: Neniu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Required
eo: Bezonata

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: View
eo: Vidu

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Url
eo: URL

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Inline
eo: en linio

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Scale
eo: Skalo

en: Medium
eo: Medio

en: Details
eo: Detaloj

en: Table
eo: Tabelo

en: Color
eo: Koloro

en: Ignore
eo: Ignoru

en: String
eo: Signovico

en: Rows
eo: Vicoj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Integer
eo: Entjero

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Above
eo: Supere

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Sort direction
eo: Direkto de ordigo

en: Uri
eo: URI

en: Autocomplete matching
eo: Kongruado de aŭtomataj kompletigitiloj

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Unsigned
eo: Nesubskribita

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Custom output for TRUE
eo: Tajlorita eligo por "VERA"

en: Custom output for FALSE
eo: Tajlorita eligo por "MALVERA"

en: Type of item to reference
eo: Speco de referencata elemento

en: Reference method
eo: Metodo de referencado

en: Create referenced entities if they don't already exist
eo: Kreu referencatajn entojn se ili ne jam ekzistas
