Custom Field (3.1.13) - en to oc translation catalogue (194 entries)

en: Title
oc: Títol

en: title
oc: títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Small
oc: Pichon

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: View
oc: Veire

en: Length
oc: Longor

en: Display
oc: Afichatge

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Separator
oc: Separador

en: Open link in new window
oc: Dobrir lo ligam dins una novèla fenèstra

en: Date format
oc: Format de data

en: Url
oc: URL

en: Off
oc: Desactivat

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Custom
oc: Personalizat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Contains
oc: Conten

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Details
oc: Detalhs

en: Table
oc: Tablèu

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Rows
oc: Rengadas

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Integer
oc: Entièr

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Hidden
oc: Amagat

en: Key
oc: Clau

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Minimum width
oc: Largor minimala

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Granularity
oc: Granularitat

en: characters
oc: caractèrs

en: Reversed
oc: Inversat

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Select
oc: Seleccionar

en: Above
oc: En dessús

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: Maximum upload size
oc: Talha maximala dels mandadisses

en: Space
oc: Espace

en: Expand
oc: Desplegar

en: Columns
oc: Colomnas

en: Items to display
oc: Elements a afichar

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Default format
oc: Format per defaut

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: About
oc: A prepaus

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: Column
oc: Colomna

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Time ago
oc: Il y a

en: Web services
oc: Servicis Web

en: starting from @count
oc: en començant a @count

en: pixels
oc: pixèls

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Column settings
oc: Paramètres de la colomna

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Starts with
oc: Commence per

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Maximum image resolution
oc: Resolucion maximala de l'imatge

en: Bundle
oc: Paquet

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
oc: Data dins n'importe quel format machine. AAAA-MM-JJ HH:MM:SS es préférable

en: Invalid date format.
oc: Format de data invalid.

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Date and time
oc: Data e ora

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
oc: Lo títol apareis jos la forma d'infobulla quand l'utilizaire susvòla l'imatge amb sa mirga.

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: Style settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: (first item is 0)
oc: (le primièr element es 0)

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: This field stores a number in the database as an integer.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas coma un entièr.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma prefix del valor, coma per exemple '$' o '&euro; '. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liures')

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins la destinacion dels mandadisses, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu las barras de l'inici ni del final.

en: Generic file
oc: Fichièr generic

en: Minimum image resolution
oc: Resolucion minimala de l'imatge

en: Enable <em>Alt</em> field
oc: Activar lo camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
oc: Activar lo camp <em>Títol</em>

en: Preview image style
oc: Estil de la previsualizacion de l'imatge

en: no preview
oc: sense previsualizacion

en: The preview image will be shown while editing the content.
oc: La previsualizacion de l'imatge s'aficha mentre s'edita lo contengut.

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Collapse
oc: Collapsa

en: %name: the value may be no less than %min.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
oc: %name : la valor deu pas èsser mai grand que %max.

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: - Use default -
oc: - Utilizar la valor per defaut -

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma sufix del valor, coma per exemple 'm' o 'kb/s'. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liurqs')

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Nothing
oc: Res

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
oc: Utilizat per Estil : Tablèu per determinar la colomna vertadièra de triar per clic. La valor es generalament sufisenta.

en: Group column
oc: Gropar una colomna

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
oc: Seleccionatz la colomna d'aqueste camp per aplicar la foncion de regropament çaisús.

en: Group columns (additional)
oc: Gropar de colomnas (complement)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
oc: Seleccionatz n'importe quelle colomna addicionala d'aqueste camp a inclure dins la requèsta pel regropament.

en: HTML list
oc: Lista HTML

en: Multiple field settings
oc: Paramètres de camp multiple

en: Display all values in the same row
oc: Afichar totas las valors dins la meteissa linha

en: Display @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: Raw @column
oc: @column brut(e)

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.

en: Datetime
oc: Datatime

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: @type field.
oc: Camp @type.

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: The title of the link.
oc: Lo títol del ligam

en: The URL of the link.
oc: L'URL del ligam

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).
