Custom Field (3.1.4) - en to bs translation catalogue (72 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Remove
bs: Ukloni

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Required
bs: Obavezno

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Display
bs: Prikaz

en: Text
bs: Tekst

en: Date format
bs: Format datuma

en: View arguments
bs: View argumenti

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Contains
bs: Sadrži

en: Normal
bs: Normalno

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Medium
bs: Srednje

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Details
bs: Detalji

en: Table
bs: Tabela

en: Basic
bs: Obični

en: Color
bs: Boja

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Rows
bs: Redova

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Select list
bs: Select lista

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Above
bs: Iznad

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: Text area (multiple rows)
bs: Tekst polje (više redova)

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Column
bs: Kolona

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Comma
bs: Zarez

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme
