Custom Field (3.1.4) - en to is translation catalogue (94 entries)

en: Title
is: Titill

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: E-mail
is: Netfang

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Number
is: Númer

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Help text
is: Hjálpartexti

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Small
is: Lítið

en: Views
is: Gagnasýn

en: View
is: Skoða

en: Display
is: Sýna

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Text
is: Texti

en: Separator
is: Skilja

en: Open link in new window
is: Opna hlekk í nýjum glugga

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Url
is: Vefslóð

en: Off
is: Af

en: Inline
is: Innfellt

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Filter
is: Sía

en: Contains
is: Inniheldur

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Details
is: Nánar

en: General
is: Almennt

en: Table
is: Tafla

en: Basic
is: Einfalt

en: Color
is: Litur

en: Ignore
is: Hunsa

en: String
is: Strengur

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Rows
is: Raðir

en: Empty text
is: Tómur texti

en: Arguments
is: Rök

en: Integer
is: Heiltala

en: Template
is: Sniðmát

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: Unformatted
is: Ósniðið

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: Telephone
is: Sími

en: Sort
is: Raða

en: Field settings
is: Svæðastillingar

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: About
is: Um

en: Column
is: Dálkur

en: - Select -
is: - Velja -

en: Time ago
is: Síðan

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Decimal point
is: Tugabrotsskil

en: Comma
is: Komma

en: @label title
is: Nafn @label

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Generic file
is: Almenn skrá

en: Add media
is: Bæta við margmiðlunarefni

en: - Use default -
is: - Nota sjálfgefið -

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
is: Margmiðlunarefnið "@label" er ekki af réttri tegund. Leyfðar tegundir: @types

en: Media type ID
is: Auðkenni (e. ID) margmiðlunartegundar

en: Allowed media types, in display order
is: Leyfðar margmiðlunartegundir, í birtingarröð

en: Opening media library.
is: Opna margmiðlunarsafnið.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
is: Fjöldi uppástungna sem verða birtar.
    Notaðu <em>0> til að fjarlæga takmörkunina.
