Custom Field (4.0.0-rc1) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Value
fi: Arvo

en: Weight
fi: Paino

en: Label
fi: Tunnus

en: Open
fi: Avoin

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Items
fi: Aiheet

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.
