Custom Field (4.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Weight
id: Bobot

en: Open
id: Buka

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Items
id: Item

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Allowed values
id: Nilai diizikan

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: This must be an external URL such as %url.
id: Ini harus berupa URL eksternal seperti %url.
