Custom Field (4.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Open
it: Aperto

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Items
it: Elementi

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Allowed values
it: Valori consentiti

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: This must be an external URL such as %url.
it: Questa deve essere una URL esterna come %url.
