Custom Field (4.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Open
ja: オープン

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Items
ja: アイテム

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Allowed values
ja: 使用する値

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Always use default value
ja: 常にデフォルトの値を使う

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: This must be an external URL such as %url.
ja: %url のような外部 URL でなくてはなりません。

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー

en: Media type ID
ja: メディアタイプIDの

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
ja: 手動で入力するパスは、次のいずれかの文字から始めなければいけません: / ? #

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ja: 選択するにはコンテンツのタイトルをタイピングしてください。%add-node のような内部パスや %url のような外部パスを入力することもできます。フロントページにリンクするには %front と入力してください。リンクテキストのみを表示するには %nolink と入力してください。キーボードでアクセス可能なリンクテキストのみを表示するには %button と入力してください。
