Custom Field (4.0.0-rc2) - en to ast translation catalogue (68 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: File
ast: Ficheru

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Number
ast: Númberu

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Required
ast: Requeríu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Open
ast: Abrir

en: Small
ast: Pequeñu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Display
ast: Pantalla

en: Add item
ast: Amestar elementu

en: Text
ast: Testu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Inline
ast: Incluyíu na llinia

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Items
ast: Elementos

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Scale
ast: Escalar

en: Medium
ast: Mediu

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Details
ast: Detalles

en: General
ast: Xeneral

en: Table
ast: Tabla

en: Basic
ast: Básicu

en: String
ast: Cadena

en: Rows
ast: Fileres

en: Optional
ast: Opcional

en: Integer
ast: Enteru

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Key
ast: Llave

en: Allowed values list
ast: Llistáu de valores permitios

en: Select list
ast: Esbilla

en: characters
ast: caráuteres

en: Unformatted
ast: Ensin formatu
