Custom Field (4.0.0-rc2) - en to gu translation catalogue (99 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: title
gu: શીર્ષક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Remove
gu: લોપ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Help text
gu: મદદ સંદેશ

en: Required
gu: જરૂરી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Text
gu: લખાણ

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Time zone
gu: સમય ક્ષેત્ર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Scale
gu: માપ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Details
gu: વિગતો

en: General
gu: સામાન્ય

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Color
gu: રંગ

en: Attributes
gu: લક્ષણો

en: Ignore
gu: અવગણો

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Rows
gu: હરોળો

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Key
gu: ચાવી

en: Lists
gu: યાદીઓ

en: Minimum height
gu: ઓછામાં ઓછી ઊંચાઈ

en: Minimum width
gu: ઓછામાં ઓછી પહોળાઈ

en: Select list
gu: પસંદગી યાદી

en: Map
gu: નકશો

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Above
gu: ઉપર

en: Float
gu: ફ્લોટ

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Precision
gu: ચોકસાઇ

en: Allowed values
gu: અપેક્ષિત મૂલ્યો

en: 1 minute
gu: ૧ મિનિટ

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: About
gu: વિશે

en: Time ago
gu: સમય પહેલા

en: Web services
gu: વેબ સેવાઓ

en: Uri
gu: યૂઆરઆઈ

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Comma
gu: અલ્પવિરામ

en: Numbered list
gu: ક્રમાંકિત સૂચી

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: Progress indicator
gu: પ્રગતિ સૂચક

en: Generic file
gu: સામાન્ય ફાઇલ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી

en: Date only
gu: માત્ર તારીખ

en: Month/Day/Year
gu: મહિનો / દિવસ / વર્ષ

en: Day/Month/Year
gu: મહિનો / દિવસ / વર્ષ

en: Reference method
gu: સંદર્ભ પદ્ધતિ

en: Number (decimal)
gu: સંખ્યા (દશાંશ)

en: Number (integer)
gu: સંખ્યા (પૂર્ણાંક)
