Custom Field (4.0.0-rc2) - en to hu translation catalogue (425 entries)

en: Title
hu: Cím

en: title
hu: cím

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: File
hu: Fájl

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: Small
hu: Kicsi

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hosszúság

en: URL
hu: Webcím

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Text
hu: Szöveg

en: Rename
hu: Átnevezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Inline
hu: Egy sorban

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Filter
hu: Szűrő

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Normal
hu: Általános

en: Items
hu: Tételek

en: Advanced
hu: Haladó

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Details
hu: Részletek

en: General
hu: Általános

en: Table
hu: Táblázat

en: Timezone handling
hu: Időzónák kezelése

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: List type
hu: Lista típusa

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Class
hu: Osztály

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Rows
hu: Sorok

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Handler
hu: Kezelő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Integer
hu: Egész szám

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Key
hu: Kulcs

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Time format
hu: Időformátum

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Lists
hu: Listák

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Minimum width
hu: Minimális szélesség

en: Site default
hu: Webhely alapértelmezés

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Granularity
hu: Finomság

en: Map
hu: Térkép

en: characters
hu: karakterek

en: Reference
hu: Referencia

en: Reversed
hu: Fordított

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Select
hu: Kiválasztás

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: Above
hu: Felette

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Decimal
hu: Decimális

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Allowed views
hu: Megengedett nézetek

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: Space
hu: Szóköz

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Default format
hu: Alapértelmezés szerinti beviteli forma

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: About
hu: Leírás

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Column
hu: Oszlop

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Filter type
hu: Szűrő típusa

en: Number of results
hu: Találatok száma

en: Formatter
hu: Formázó

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Radios
hu: Választógombok

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: pixels
hu: képpont

en: end
hu: befejezés

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Format settings
hu: Formátum beállításai

en: Column settings
hu: Oszlop beállításai

en: Maximum height
hu: Minimális magasság

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Boolean
hu: Logikai

en: Maximum image resolution
hu: Legnagyobb képfelbontás

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: @label title
hu: @label cím

en: File upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Feed item
hu: Hírcsatorna elem

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: External links only
hu: Csak külső hivatkozások

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Accesskey
hu: Hozzáférési kulcs

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Field prefix
hu: Mező előtag

en: Item GUID
hu: Elem GUID

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: This field stores a number in the database as an integer.
hu: Ez a mező egészként tárol egy számot az adatbázisban.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban lebegőpontos formátumban tárolja.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Nem kötelező. Az érték elé írandó szöveg, mint például „$”, vagy „&euro;”. Megadható két érték, ha az egyes és többes számú alak eltér. Ebben az esetben a pipe jellel kell elválasztani az alakokat („cél|célok”).

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Generic file
hu: Általános fájl

en: Minimum image resolution
hu: Legkisebb képfelbontás

en: Enable <em>Alt</em> field
hu: <em>Alt</em> mező engedélyezése

en: Enable <em>Title</em> field
hu: <em>Title</em> mező engedélyezése

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Date type
hu: Adattípus

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Image style
hu: Képstílus

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Stacked
hu: Halmozott

en: Wrapper
hu: Befoglaló

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: %name: the value may be no less than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb, mint %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb, mint %max.

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Egyes és többes számhoz megadható eltérő kifejezés csővezeték jellel („|”) elválasztva, bár magyar nyelvű webhelyek esetén ez ritkán szükséges. Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Nothing
hu: Semmi

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Token browser
hu: Vezérjel böngésző

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
hu: A <em>Táblázat</em> megjelenítési stílus használja a sorbarendező oszlop alapértelmezésének beállítására. Az alapértelmezés szerinti érték általában megfelelő.

en: Group column
hu: Csoportosító oszlop

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
hu: A mező oszlopának kiválasztása a fentebb kiválasztott csoportosítási mód alkalmazásához.

en: Group columns (additional)
hu: Oszlopok csoportosítása (kiegészítés)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
hu: A mező bármennyi további oszlopának kiválasztása a lekérdezésbe foglaláshoz és csoportosításhoz.

en: URL to image
hu: Útvonal a képhez

en: HTML list
hu: HTML-lista

en: Multiple field settings
hu: Több mezőre érvényes beállítások

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: Raw @column
hu: Nyers @column

en: Always use default value
hu: Mindig használja az alapértelmezés szerinti értéket

en: Label display
hu: Címke megjelenítése

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Time increments
hu: Időközök

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Change handler
hu: Kezelő módosítása

en: The title of the link.
hu: A hivatkozás címe.

en: The URL of the link.
hu: A hivatkozás webcíme.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hu: A folyamatjelző animáció nem mutatja a feltöltés állapotát, de jelzi, ha feltöltés történik. Ezzel szemben a folyamatjelző sáv mindig a feltöltés jelenlegi állapotát írja ki, ezért hasznos lehet nagy fájlok feltöltésekor.

en: <em>Alt</em> field required
hu: <em>Alt</em> mező kötelező

en: <em>Title</em> field required
hu: A <em>Cím</em> mező kötelező

en: Linkit profile
hu: Linkit profil

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Field classes
hu: Mezőosztályok

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: 1 column
hu: 1 oszlop

en: 2 columns
hu: 2 oszlop

en: 3 columns
hu: 3 oszlop

en: 4 columns
hu: 4 oszlop

en: 5 columns
hu: 5 oszlop

en: 6 columns
hu: 6 oszlop

en: 7 columns
hu: 7 oszlop

en: 8 columns
hu: 8 oszlop

en: 9 columns
hu: 9 oszlop

en: 10 columns
hu: 10 oszlop

en: 11 columns
hu: 11 oszlop

en: 12 columns
hu: 12 oszlop

en: Remove media
hu: Média eltávolítása

en: Date/time format
hu: Dátum/idő formátuma

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: List of @type values
hu: @type értékek listája

en: Tokens for lists of @type values.
hu: @type értékek felsorolásaihoz vezérjelek.

en: Handler settings
hu: Kezelő beállítások

en: View used to select the entities
hu: Az entitások kiválasztásához használt nézet

en: Column used for click sorting
hu: Kattintásos rendezéshez használt oszlop

en: The referenced entity
hu: A hivatkozott entitás

en: Trim link text length
hu: Hivatkozásszöveg hosszának csonkolása

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
hu: Üresen hagyva a hivatkozásszöveg hossza nem lesz korlátozva.

en: URL only
hu: Csak webcím

en: Show URL as plain text
hu: A webcímet egyszerű szövegként mutassa

en: Add rel="nofollow" to links
hu: rel="nofollow" hozzáadása a hivatkozásokhoz

en: Thin space
hu: Kevés hely

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none.
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: Choose the type of date to create.
hu: Dátumtípus kiválasztása.

en: Date only
hu: Csak dátum

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
hu: Ki kell választani a dátum formátumot a megjelenítéshez. Meg kell bizonyosodni róla, hogy a formátum megfelelő a mező számára, például ki kell hagyni az idő kijelzést, ha a mező csak dátumot tartalmaz.

en: Date part order
hu: Dátumrészek sorrendje

en: Month/Day/Year
hu: Hónap/Nap/Év

en: Day/Month/Year
hu: Nap/Hónap/Év

en: Year/Month/Day
hu: Év/Hónap/Nap

en: Time type
hu: Időtípus

en: 24 hour time
hu: 24 órás

en: 12 hour time
hu: 12 órás

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
hu: Alternatív szöveg a kép <code>alt</code> attribútumához.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
hu: A kép címe a <code>title</code> attribútumához.

en: The width of the image in pixels.
hu: A kép szélessége pixelben megadva.

en: The height of the image in pixels.
hu: A kép magassága pixelben megadva.

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
hu: Eltárolja a hivatkozás összeállításához szükséges  karaktersorozatból álló webcímet, egy változó hosszúságú, nem kötelező hivatkozás szöveget és egy szintén nem kötelező attribútumokat tartalmazó bináris objektumot (blob).

en: Allow link text
hu: Hivatkozásszöveg engedélyezése

en: Placeholder for URL
hu: Helykitöltő hivatkozáshoz

en: Placeholder for link text
hu: Helykitöltő hivatkozás szöveghez

en: Create referenced entities if they don't already exist
hu: A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: This field stores a telephone number in the database.
hu: Ez a mező egy telefonszámot tárol az adatbázisban.

en: Telephone link
hu: Telefon hivatkozás

en: The computed DateTime object.
hu: A kiszámolt időbélyeg objektum.

en: Number (decimal)
hu: Szám (decimális)

en: Number (float)
hu: Szám (lebegőpontos)

en: Number (integer)
hu: Szám (egész)

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
hu: „@name” mezőnek érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy meg kell adni egy értéket, például: „512” (bájt), „80 KB” (kilobájt) or „50 MB” (megabájt).

en: Allowed link type
hu: Engedélyezett hivatkozástípusok

en: Internal links only
hu: Csak belső hivatkozások

en: Both internal and external links
hu: Belső és külső hivatkozások is

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
hu: A hivatkozás adatai érvényesek a link típusához.

en: Enable Alt field
hu: Alt mező engedélyezése

en: Alt field required
hu: Alt mező szükséges

en: Enable Title field
hu: Cím mező engedélyezése

en: Title field required
hu: Cím mező szükséges

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
hu: %name: az e-mail cím nem lehet hosszabb mint @max karakter.

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Allowed value with label
hu: Engedélyezett érték címkével

en: Display prefix and suffix
hu: Elő és utótag megjelenítése

en: Text (plain)
hu: Szöveg (egyszerű)

en: A field containing a plain string value.
hu: Egy mező, amely egyszerű karaktersorozatot tartalmaz.

en: A field containing a long string value.
hu: Egy mező, amely hosszú karaktersorozatot tartalmaz.

en: Users may translate this field
hu: A felhasználók lefordíthatják ezt a mezőt

en: Title to replace basic numeric telephone number display
hu: A numerikus telefonszám-megjelenítés helyett használandó cím

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
hu: A megengedett legkisebb képméret SZÉLESSÉG×MAGASSÁG-ként képpontban kifejezve (például 640×480). Üresen hagyva nincs korlátozás. Kisebb kép feltöltése esetén nem lesz átméretezés.

en: @label ID
hu: @label azonosító

en: Making this field required is recommended.
hu: Ajánlott a mezőt kötelezővé tenni.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
hu: A cím tulajdonság felugró magyarázatként jelenik meg, ha az egérmutató a képen marad egy rövid ideig. A mező engedélyezése nem javasolt, mert a képernyőolvasóknak problémákat okozhat.

en: Weight for @label
hu: @label súlya

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
hu: Hivatkozás webcíme elérhető a felhasználónak.

en: The path '@uri' is inaccessible.
hu: Az '@uri' útvonal hozzáférhetetlen.

en: The path '@uri' is invalid.
hu: Az '@uri' útvonal érvénytelen.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
hu: Mező beállítások (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
hu: Ennek egy külső webcímnek kell lennie, mint például %url.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
hu: Nincsenek veszélyes külső protokollok

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
hu: Nincsenek törött belső hivatkozások

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: Future format
hu: Jövőidő formátuma

en: Past format
hu: Múltidő formátuma

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hu: <em>@interval</em> változó használatával helyettesíthető be a kívánt formázott időtartam megjelenítése.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
hu: Hány időközi egység legyen látható a formázott kimenetben.

en: Time zone override
hu: Időzóna felülírása

en: The time zone selected here will always be used
hu: Minden esetben az itt kiválasztott időzóna lesz használva

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: See <a href=":url" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: Lásd a PHP dátumformátumainak <a href=":url" target="_blank">dokumentációját</a>.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
hu: @name mezőnél mind a magasság, mind a szélesség értékét meg kell adni.

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például „@example1" vagy „@example2"

en: Entity display plugin
hu: Entitás megjelenítés beépülő

en: Entity display plugin configuration
hu: Entitás megjelenítés beépülő konfigurációja

en: @type field. Also known as %labels.
hu: @type mező. %labels néven is ismert.

[ctx: decimal places]
en: Scale
hu: Skála

en: Display Edit button
hu: Szerkesztés gomb megjelenítése

en: Display Remove button
hu: Eltávolítás gomb megjelenítése

en: Show widget details as open by default
hu: A felületi elem részletei alapértelmezetten megnyitva látszódjanak

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A megengedett legnagyobb képméret SZÉLESSÉG×MAGASSÁG formátumban (például 640×480 képpont). A mező üresen hagyása esetén a méret nem lesz korlátozva. Ha nagyobb kép kerül feltöltésre, akkor az át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság figyelembevételével. Ha a képek egyből feltöltés során méreteződnek, akkor az <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIF adatok</a> el fognak veszni.

en: Store new items in
hu: Új elemek tárolása ebben

en: Field widget display
hu: Mező felületi elem megjelenítés

en: Field widget edit
hu: Mező felületi elem szerkesztés

en: Field widget remove
hu: Mező felületi elem eltávolítás

en: @label tokens.
hu: @label vezérjelek.

en: @type type with delta @delta
hu: @type típus @delta különbözeti (azaz „delta”) értékkel

en: Represents the image in the given image style.
hu: A kép adott stílusú változatát képviseli.

en: Text editors (like CKEditor) may override this setting.
hu: A szövegszerkesztők (mint például a <em>CKEditor</em>) felülírhatják ezt a beállítást.)

en: @title field is required if there is @uri input.
hu: @title mező kötelező ha van @uri bemenet.

en: Field wrapper tag
hu: Mezőt befoglaló jelölő

en: Update widget
hu: Frissítési felületi elem

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
hu: „@label” médiaelem nem az elfogadott típusok egyike. Engedélyezett típusok: @types

en: Allows you to select items from the media library.
hu: Lehetővé teszi elemek kiválasztását a médiakönyvtárból.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
hu: A kép rövid leírása. Mindaddig ez a szöveg látszik a kép helyén, amíg az nem töltődik be. A képernyőolvasók számára akadálymentesség, a keresőrobotok számára pedig keresőoptimalizálás miatt fontos.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
hu: A kép rövid leírása. Mindaddig ez a szöveg látszik a kép helyén, amíg az nem töltődik be. Engedélyezése ajánlott.

en: Media type ID
hu: Médiatípus azonosító

en: Remove @label
hu: @label eltávolítása

en: Allowed media types, in display order
hu: Engedélyezett médiatípusok, megjelenítési sorrendben

en: Tab order
hu: Fül sorrend

en: Opening media library.
hu: Médiakönyvtár megnyitása.

en: Removing @label.
hu: @label eltávolítása.

en: Adding selection.
hu: Kiválasztás hozzáadása.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
hu: Javaslatlista elemszáma. „0” használatával a megjelenítési korlát megszüntethető.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
hu: Ennek egy belső elérési útvonalnak kell lennie, mint például %add-node. Egy tartalom annak címét elkezdve begépelni is kiválasztható. A címlaphoz %front, egy nem-hivatkozó linkhez %nolink, míg egy, csak a billentyűzeten keresztül elérhető linkszöveg megjelenítéséhez %button használható.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
hu: Egy tartalom a címének begépelését elkezdve is kiválasztható. De lehet belső Drupal útvonal (például %add-node), vagy külső (mondjuk %url). A címlaphoz %front, egy nem-hivatkozó linkhez %nolink, míg egy, csak a billentyűzeten keresztül elérhető linkszöveg megjelenítéséhez %button használható.

en: Separate extensions with a comma or space. Each extension can contain alphanumeric characters, '.', and '_', and should start and end with an alphanumeric character.
hu: A kiterjesztések nevét vesszővel vagy szóközzel kell elválasztani. A kiterjesztések neve csak kisbetűket és számokat tartalmazhat, valamint a speciális karakterek közül csak a pontot („.”) és aláhúzást („_”), ám ezek nem állhatnak sem a kiterjesztés elején vagy végén és egymás mellett sem.

en: The list of allowed extensions is not valid. Allowed characters are a-z, 0-9, '.', and '_'. The first and last characters cannot be '.' or '_', and these two characters cannot appear next to each other. Separate extensions with a comma or space.
hu: A megengedett fájlkiterjesztések felsorolása érvénytelen. Csak kisbetűk és számok lehetnek, valamint a speciális karakterek közül csak a pont („.”) és aláhúzás („_”) megengedettek, ám ezek nem állhatnak sem a kiterjesztés elején vagy végén és egymás mellett sem. A kiterjesztések nevét vesszővel vagy szóközzel kell elválasztani.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes could be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: A feltöltött fájlok engedélyezett fájlméretének korlátozásához meg kell adni egy értéket „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt) formátumban. Üresen hagyva csak a PHP-ban beállított (ha van) legnagyobb beküldési és fájlfeltöltési méret korlátozza. Ennek értéke jelenleg <strong>%limit</strong>.

en: You do not have permission to view @item_label.
hu: @item_label megtekintéséhez nincs megfelelő jogosultság.

en: Removing media.
hu: Média eltávolítása.

en: Field to store a true or false value.
hu: Bináris értékeket (igaz/hamis, I/O, ki/be, stb.) tároló mező.

en: Ideal for exact counts and measures (prices, temperatures, distances, volumes, etc.)
hu: Ideális pontosan mérhető értékekhez (például ár, hőmérséklet, távolság, vagy térfogat, stb.)

en: Stores a number in the database in a fixed decimal format
hu: Az adatbázis számára beállított pontossággal tárolja az értéket

en: For example, 12.34 km or € when used for further detailed calculations (such as summing many of these)
hu: Pontos számításokhoz hasznos (például amikor több tételt összegzünk), mondjuk „12,34” km

en: For uploading files
hu: Bárminemű fájlok feltöltéséhez, amik nem képek

en: Can be configured with options such as allowed file extensions and maximum upload size
hu: Olyan beállítási lehetőségeket kínál, mint például a fájl formátumának és legnagyobb méretének korlátozása

en: For uploading images
hu: Kifejezetten képfájlok feltöltésére szolgál

en: Allows a user to upload an image with configurable extensions, image dimensions, upload size
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára fotók, ábrák, illusztrációk feltöltését, akár bizonyos megkötésekkel is

en: Can be configured with options such as allowed file extensions, maximum upload size and image dimensions minimums/maximums
hu: A feltöltött képek tulajdonságai szabályozhatóak, mint például az elfogadott fájlméret vagy -kiterjesztés, vagy a kép elvárt legkisebb/legnagyobb oldalhossza
